Wilgoć w jednostce wewnętrznej, czyli grzyb, roztocza i bakterie które rozpyla nasz klimatyzator w domu i biurze.
Z powodu różnic temperatur, parownik znajdujący się w naszej klimatyzacji zawsze ma wysoką wilgotność, przez co tworzą się w nim grzyby, roztocza i bakterie. Te drobnoustroje nieprzyjemnie pachną i powodują choroby układu oddechowego.
Klimatyzator bezustannie pracuje w warunkach dużego zawilgocenia. Dlatego jest bardzo podatny na kolonizowanie przez grzyby, roztocza i bakterie.
Problem polega na tym, że wiatrak powodujący przepływ powietrza przez nieczyszczony klimatyzator powoduję że wszystkie te drobnoustroje znajdują się w powietrzu którym oddychamy. A to może powodować choroby i złe samopoczucie a także poważne reakcje alergiczne.
Czyszczenie klimatyzatora można podzielić na trzy części.
Pierwsza to ta w której demontujemy elementy obudowy klimatyzatora, filtry i inne ruchome podzespoły.
Druga część procesu to zabezpieczenie ściany na której jest zamontowany klimatyzator.
Trzecia to mechaniczne mycie specjalnymi środkami grzybobójczymi elementów które są zamontowane na ścianie jak i tych wcześniej zdemontowanych. Ze szczególnym uwzględnieniem wentylatora i lameli, tak żeby przywrócić nominalny przepływ powietrza i tym samym poprawić działanie klimatyzatora.
Czwarty etap działania to ponowny montaż wszystkich wcześniej zdemontowanych elementów.
Piąty etap to proces ozonowania klimatyzacji który większość z nas zna z odgrzybiania klimatyzacji w samochodzie. Ozonowanie pozwala dotrzeć do miejsc normalnie niedostępnych i w sposób trwały zabić wszelkiego rodzaju bakterie, roztocza i grzyby.
Szósty etap naszej pracy polega na zdemontowaniu zabezpieczeń ściany, sprawdzeniu działania i przekazaniu użytkownikowi.
W ten sposób przeprowadzone czyszczenie klimatyzacji zapewni na bezpieczeństwo podczas upalnych dni.
DODATKOWĄ KORZYŚCIĄ TAKICH ZABIEGÓW JEST POPRAWIENIE WYDAJNOŚCI KLIMATYZACJI I ZMNIEJSZENIE RACHUNKÓW ZA PRĄD
JESTEŚMY FACHOWCAMI W TYM CO ROBIMY!