Czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji

Wilgoć w jednostce wewnętrznej, czyli grzyb, roztocza i bakterie które rozpyla nasz klimatyzator w domu i biurze.

Z powodu różnic temperatur, parownik znajdujący się w naszej klimatyzacji zawsze ma wysoką wilgotność, przez co tworzą się w nim grzyby, roztocza i bakterie. Te drobnoustroje nieprzyjemnie pachną i powodują choroby układu oddechowego.

Klimatyzator bezustannie pracuje w warunkach dużego zawilgocenia. Dlatego jest bardzo podatny na kolonizowanie przez grzyby, roztocza i bakterie.

Problem polega na tym, że wiatrak powodujący przepływ powietrza przez nieczyszczony klimatyzator powoduję że wszystkie te drobnoustroje znajdują się w powietrzu którym oddychamy. A to może powodować choroby i złe samopoczucie a także poważne reakcje alergiczne.jak my to robimy

Czyszczenie klimatyzatora można podzielić na trzy części.

Pierwsza to ta w której demontujemy elementy obudowy klimatyzatora, filtry i inne ruchome podzespoły.

Druga część procesu to zabezpieczenie ściany na której jest zamontowany klimatyzator.

Trzecia to mechaniczne mycie specjalnymi środkami grzybobójczymi elementów które są zamontowane na ścianie jak i tych wcześniej zdemontowanych. Ze szczególnym uwzględnieniem wentylatora i lameli, tak żeby przywrócić nominalny przepływ powietrza i tym samym poprawić działanie klimatyzatora.

Czwarty etap działania to ponowny montaż wszystkich wcześniej zdemontowanych elementów.

Piąty etap to proces ozonowania klimatyzacji który większość z nas zna z odgrzybiania klimatyzacji w samochodzie. Ozonowanie pozwala dotrzeć do miejsc normalnie niedostępnych i w sposób trwały zabić wszelkiego rodzaju bakterie, roztocza i grzyby.

Szósty etap naszej pracy polega na zdemontowaniu zabezpieczeń ściany, sprawdzeniu działania i przekazaniu użytkownikowi.

W ten sposób przeprowadzone czyszczenie klimatyzacji zapewni na bezpieczeństwo podczas upalnych dni.

DODATKOWĄ KORZYŚCIĄ TAKICH ZABIEGÓW JEST POPRAWIENIE WYDAJNOŚCI KLIMATYZACJI I ZMNIEJSZENIE RACHUNKÓW ZA PRĄD

JESTEŚMY FACHOWCAMI W TYM CO ROBIMY!
Zadzwoń do nas, umów wizytę i oddychaj spokojnie.